KHÁM PHÁ 4+ Kem dưỡng da chống lão hóa ban đêm an toàn

Kërko krem nate kundër plakjes është se shumë gra pas moshës 25 vjeçare janë të interesuara për të ruajtur rininë e tyre. Me mbështetjen e kremrave të natës, dhe produktet nga Japonia vlerësohen shumë. Më pas referojuni menjëherë artikullit për TOP 4 kremrat më të njohur të natës kundër rrudhave dhe kundër plakjes në treg sot.

Kremi më i lartë i natës kundër plakjes
Kremi më i lartë i natës kundër plakjes

1. Rëndësia e përdorimit të një kremi nate kundër plakjes

Gjatë ditës, lëkura juaj ka humbur shumë lëndë ushqyese si dehidratim, elasticitet, butësi… Kjo do të shkaktojë probleme si errësirë, plakje të parakohshme, njolla, varje…

Prandaj, përdorimi i një kremi për fytyrën gjatë natës është jashtëzakonisht i rëndësishëm, jo ​​vetëm për të ndihmuar në relaksimin, por edhe për të sjellë efekte të tjera në lëkurën tuaj si:

 • Mbështet rigjenerimin dhe rikuperimin e lëkurës pas një dite të lodhshme pune dhe vuajtje nga shumë faktorë të këqij të mjedisit.
 • Parandalon plakjen e parakohshme, errësimin dhe shfaqjen e shumë njollave dhe rrudhave.
 • Kundër akneve, nuk shkakton acarim të lëkurës.

2. Si të zgjidhni një krem ​​nate të mirë kundër plakjes

2.1. Identifikoni çdo zonë problematike të lëkurës

Për të arritur efektin më të lartë kundër plakjes, duhet të identifikoni zonën e lëkurës që ka nevojë për kujdes dhe prej andej të zgjidhni produktin e duhur, sepse përdorimi i produktit të gabuar në lëkurë nuk do të sjellë efektin e dëshiruar dhe do të shkaktojë mbeturina. .

2.2. Zgjidhni produkte me origjinë natyrale

Duhet të zgjidhni kremrat kundër plakjes me përbërës të nxjerrë tërësisht nga natyra dhe të qëndroni larg produkteve që përmbajnë kimikate të dëmshme, peeling.

Në veçanti, rekomandohet përdorimi i një kremi kundër plakjes së natës me përforcues natyral të kolagjenit, vitamina dhe minerale, me efektin e frenimit të sebumit, duke shtrënguar poret.

2.3. Shmangni produktet që përmbajnë vaj mineral

Nëse keni lëkurë të yndyrshme, përdorimi i produkteve që përmbajnë vaj do të përkeqësojë lëkurën me vaj, do të rrisë rrezikun e akneve, do t’i bëjë poret më të mëdha dhe nuk do të maksimizojë aftësinë kundër plakjes.

2.4. Vini re informacionin e produktit

Kur blini një produkt, gjithmonë duhet t’i kushtoni vëmendje paketimit, etiketës dhe datës së skadencës së produktit.

Qëndroni larg produkteve lundruese, sepse shumica e këtyre produkteve përmbajnë kimikate toksike që dëmtojnë lëkurën, shkaktojnë dëmtime të rënda të lëkurës dhe madje shkaktojnë kancer të lëkurës.

Këshilla për zgjedhjen e një kremi efektiv kundër plakjes

3. Top 4 kremrat e natës të sigurt kundër plakjes sot

3.1. Red Aqualabel – Kremi i natës kundër plakjes Shiseido Japoni

Marka kozmetike Shiseido është ndoshta shumë e njohur për gratë vietnameze. Me një histori prej afro 150 vitesh themelimi dhe zhvillimi. Aktualisht, është një nga markat e pakta aziatike në krye të markave kozmetike më të famshme dhe të njohura në botë.

Linjat e saj të kujdesit të lëkurës vlerësohen gjithmonë për aftësinë e tyre për të hidratuar, kundër plakjes dhe për të mbrojtur lëkurën falë përbërësve të mirë natyralë.

Në veçanti, Shiseido Aqualabel Special Gel Cream është një produkt i zhvilluar dhe prodhuar duke përdorur kujdesin dhe kujdesin ndaj lëkurës. Më efektive dhe optimale në anti-plakjen dhe riparimin e dëmtimeve gjatë natës.

Avantazhi

Shiseido Aqualabel Special Gel Cream është një linjë japoneze e kujdesit kundër plakjes së lëkurës që kombinon në mënyrë perfekte 5 hapa të kujdesit të lëkurës në një produkt: balancimin e lagështirës si uji i trëndafilit, qetësimin e lëkurës dhe krijimin e një mjedisi përthithjeje optimale të lëndëve ushqyese.

Ky krem ​​nate kundër plakjes është intensivisht hidratues dhe rinovues. Vepron si një serum – një hidratues gjatë natës që bllokon lagështinë dhe mbron si një maskë.

Pra, pas përdorimit të parë, lëkura do të ketë një ndryshim të dukshëm. Ushqimi dhe kujdesi gjithëpërfshirës gjithashtu mund të ndihmojnë në ngadalësimin e procesit të plakjes dhe kufizimin e shfaqjes së rrudhave.

 • Përbërësit: Kolagjen, vitamina të grupit, përbërës aktivë HA dhe ekstrakte beninje natyrore bimore.
 • Hidratues i thellë, duke mbyllur në mënyrë efektive lagështinë, duke ruajtur lagështinë për epidermën, duke mbështetur strukturën e lëkurës dhe duke kufizuar humbjen e lagështisë që çon në tharje dhe dëmtim.
 • Rrit elasticitetin, lëkurën e fortë, përshpejton shërimin e plagëve, stimulon rigjenerimin e qelizave të reja të lëkurës, ushqen lëkurën më të re dhe më rrezatuese.
 • Ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës, parandalon rrudhat, njollat ​​e moshës, pengon akumulimin e melaninës, barazon tonin e lëkurës.

Defekt

Xheli është i yndyrshëm dhe i pakëndshëm për përdoruesit që nuk janë mësuar të përdorin krem ​​​​xheli. Për shkak se është një produkt vendas japonez, çmimi kur ktheheni në Vietnam është mjaft i lartë, kështu që ju lutemi konsideroni me kujdes kur blini.

Çmimi i referencës së kremës speciale xhel Shiseido Aqualabel është rreth 350,000 – 440,000 VND / kavanoz 90 g.

Krem xhel special Shiseido Aqualabel
Krem xhel special Shiseido Aqualabel

3.2. Krem nate kundër plakjes japoneze – Aqualabel gold

Si krem ​​nate nga Shiseido, marka ka zhvilluar një linjë të verdhë Aqualabel për të rritur aftësitë e tij kundër plakjes në krahasim me kremin e kuq të gamës së plotë Aqualabel.

Kjo është një linjë kremi nate e prodhuar posaçërisht për gratë e moshës 30 vjeç e lart, duke përmirësuar në mënyrë efektive plakjen e lëkurës, duke ushqyer lëkurën nga thellësia dhe gjithmonë e lëmuar dhe rinore.

Avantazhi

 • Përbërësit beninje: vaj jojoba, vaj i mëlçisë së peshkaqenit, vaj susami, kolagjen, HA (acidi hialuronik) dhe koenzima Q10, …
 • Përmirësoni plagët e errëta, melasmën, njollat, njollat ​​e moshës dhe zonat e shurdhër në fytyrë, duke e bërë lëkurën më të bardhë dhe më rrezatuese.
 • Parandalon shenjat e plakjes së lëkurës si rrudhat, duke përmirësuar strukturën e lëkurës, duke rritur elasticitetin dhe qëndrueshmërinë, duke e lënë lëkurën të lëmuar dhe rinore.

Defekt

Për shkak të kësaj Shiseido Aqualabel Special Xhel Krem Një Tabelë Oil In Ingredients nga natyra. Prandaj, efekti kundër plakjes varet nga gjendja e lëkurës si dhe nga trupi i përdoruesit.

Çmimi i referencës së Shiseido Aqualabel Special Gel Cream A Oil In është rreth 350,000 – 440,000 VND / 90 g kanaçe.

Krem nate kundër plakjes Aqualabel Gold
Krem nate kundër plakjes Aqualabel Gold

3.3. Krem nate kundër plakjes Alpha Pro të Hada Labo

Kremi kundër plakjes Alpha Pro është një produkt i famshëm i Hada Labo, një kompani kozmetike vendase japoneze. Ky është gjithashtu një emër i njohur për adhuruesit e bukurisë në Vietnam. Me një çmim të volitshëm, kjo linjë japoneze kremi kundër plakjes së natës mbështet ende ngritjen e fytyrës, duke përmirësuar rënien dhe fshirjen efektive të rrudhave.

Avantazhi

 • Përbërësit e pasur të kremit: kolagjen i hidrolizuar dhe Collaplus, palmitat retinil, acid hialuronik të hidrolizuar dhe nano HA, elastin, squalane, vaj jojobavitaminë E, vaj luledielli
 • Mikro kolagjeni dhe Collaplus dhe elastina kanë aftësinë të depërtojnë në shpretkë midis indeve dhe të depërtojnë në dermë, duke forcuar kështu shtresën lidhëse të lëkurës.
 • Në të njëjtën kohë, ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës, rritjen e mbajtjes së ujit, mbushjen e plagëve dhe dobësimin e muskujve të fytyrës.
 • Retinil palmitati është një derivat i vitaminës A Retinol që jo vetëm që mund të përmirësojë sintezën e kolagjenit, të përshpejtojë rinovimin e qelizave të lëkurës, por edhe të luftojë radikalet e lira.
 • Formula unike HA me 2 shtresa ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë dhe parandalon në mënyrë efektive dehidratimin, thatësinë dhe vrazhdësinë, duke ndihmuar kështu në anti-plakjen më të mirë.
 • Një seri esencash hidratuese dhe antioksidante të përfshira në përbërësit e kremit ndihmojnë në hidratimin, ushqimin e çdo qelize të lëkurës, shtrëngimin e poreve dhe mbajtjen e lëkurës të lëmuar dhe rinore.

Defekt

Ky krem ​​i natës Alpha Pro Anti Aging Cream ka një pengesë se do të jetë i përshtatshëm për llojet e lëkurës së thatë. Nëse keni lëkurë të yndyrshme, nuk do të jetë e përshtatshme për ju.

Çmimi i referencës së kremit kundër plakjes Alpha Pro do të jetë rreth 200,000-300,000 VND / 50 g.

Alpha Pro i Hada Labo
Alpha Pro i Hada Labo

3.4. Krem nate kundër plakjes Kose Grace One nga Japonia

Kose Grace One është një krem ​​nate kundër plakjes japoneze i formuluar posaçërisht për gratë mbi 50 vjeç. Që nga fillimi i tij, ky produkt është dashur nga shumica e grave të moshës së mesme në Japoni dhe gradualisht fitoi popullaritet në tregun ndërkombëtar.

Marka e kozmetikës Kose ka zhvilluar me sukses një formulë unike që siguron lagështi thelbësore dhe përmbajtje të lartë kolagjeni për të ndihmuar në rigjenerimin dhe rikthimin e lëkurës, zvogëlimin e rrudhave, trajtimin efektiv të njollave të errëta, pigmentimit, njollave.

Avantazhi

 • Përbërësit e pasur të kremit: Ekstrakt i koncentruar i kolagjenit EX, ekstrakt organik i trëndafilit, ekstrakt trëndafili, ekstrakt domate, etj.
 • Kremi i kuq Grace One përmban vetëm një përbërës kryesor, Collagen EX, por me një përqendrim të përqendruar që mund të fokusohet fuqishëm në anti-plakje.
 • Zvogëloni rrudhat, në të njëjtën kohë rimbushni lagështinë dhe përmirësoni elasticitetin e lëkurës në mënyrën më efektive dhe më të shpejtë. .
 • Grace One White është i përbërë nga 2 përbërës kryesorë, kolagjeni dhe vitamina C. Prandaj, ky krem ​​ka efekte kundër plakjes, redukton rrudhat dhe zbardh lëkurën.
 • Ka efekt në trajtimin e melazmës, njollave, madje edhe tonin e lëkurës dhe kufizimin e pigmentimit, njollave të errëta në lëkurë.

Defekt

Paketimi i këtij produkti Kose Grace One nuk ka vulë. Përveç kësaj, kur përdorni kremin, ai shpesh ngjitet në kapak, kështu që thjesht bëni kujdes.

Çmimi i referencës së kremit kundër rrudhave dhe plakjes së lëkurës Kose Grace One gjatë natës është rreth 260,000-400,000 VND / kavanoz 50 g.

Kose Grace One e Japonisë
Kose Grace One e Japonisë

4. Kini parasysh kur përdorni kremin kundër plakjes së natës për të siguruar efektivitetin

Për të arritur efikasitet të lartë kur përdorni krem ​​kundër plakjes së lëkurës, duhet të keni parasysh sa vijon:

 • Koha e përdorimit: Pas moshës 25 vjeçare, koha kur fillon të zhvillohet procesi i plakjes, atëherë duhet të filloni t’i kushtoni vëmendje këtij problemi, veçanërisht në zonën e syve dhe qafës.
 • Zgjidhni produktin e duhur: Çdo lloj lëkure ka karakteristikat e veta dhe ka nevojë për një locion të përshtatshëm. Ju duhet të kuptoni llojin e lëkurës tuaj (normale, të yndyrshme, të thatë, të kombinuar, etj.), dhe të zgjidhni produktet me përbërësit, teksturat dhe përdorimet e duhura.
 • Jepini përparësi produkteve të pasura me lëndë ushqyese: Ju duhet t’i jepni përparësi produkteve që përmbajnë shumë Retinol ose grupe vitaminash. Këta përbërës aktivë punojnë për ta bërë lëkurën më të fortë, më të lëmuar dhe më elastike pas vetëm një gjumi.
 • Blini produkte origjinale: Duhet t’i kushtoni vëmendje kërkimit të një adrese me reputacion për të blerë mallra të vërteta, origjinë të qartë dhe sigurimin e cilësisë. Produktet origjinale kanë barkode që përdoruesit t’i kontrollojnë në faqen e internetit të kompanisë.
 • Provoni para përdorimit: Së pari duhet ta provoni produktin për të parandaluar acarimin e mundshëm.
 • Mbroni lëkurën tuaj nga dielli: Kur përdorni kremra kundër plakjes së natës, lëkura juaj do të bëhet më e ndjeshme dhe e ndjeshme ndaj rrezeve të diellit gjatë ditës. Pra, mos harroni të përdorni produkte që mbrojnë lëkurën tuaj nga dielli, përdorni produkte me SPF mbi 15.
 • Ju lutemi të jeni të durueshëm: Për produktet kundër plakjes së lëkurës, efekti nuk vjen menjëherë pas 1, 2 ditësh. Prandaj, duhet të jeni të durueshëm për të ndjerë ngadalë efektin.
 • Mos harroni lëkurën në qafë dhe gjoks: Këto janë gjithashtu zona të ndjeshme, të prirura ndaj shenjave të para dhe më të rënda të plakjes. Pra, duhet t’i kushtoni vëmendje aplikimit të locionit në të dyja këto zona të lëkurës.
 • Dieta, jetesa: Për të pasur lëkurë të bukur, plot vitalitet dhe për të ngadalësuar efektivisht procesin e plakjes, duhet të ndiqni një mënyrë jetese të shëndetshme. Përveç kësaj, ju duhet të pini shumë ujë, të flini në kohë dhe të rrisni dietën që siguron lëndë ushqyese të mjaftueshme.

Postimet e mësipërme nga Chaolua TV Sintetizoj kremin TOP kundër plakjes së natës që është më i popullarizuari dhe më i vlerësuar nga gratë në treg sot. Shpresojmë që përmes informacionit të mësipërm të mund të zgjidhni produktin më të përshtatshëm për kujdesin e lëkurës edhe gjatë gjumit.

Sipas Nguyen Ngoc DuyCảm ơn bạn đã đọc bài viết KHÁM PHÁ 4+ Kem dưỡng da chống lão hóa ban đêm an toàn . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *