Cách sử dụng mặt nạ đất sét Innisfree #HIỆU QUẢ #TỐT NHẤT cho da

Si të përdorni maskën e argjilës Innisfree Shumë i përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme dhe të prirur për akne. Me efektin kryesor të përmirësimit të gjendjes së lëkurës së yndyrshme, le të mësojmë më shumë rreth këtij problemi në përmbajtjen e artikullit më poshtë!

Tutorial i maskës së argjilës Innisfree
Tutorial i maskës së argjilës Innisfree

1. Çfarë bën maska ​​e argjilës së Innisfree?

Kjo është një nga linjat e famshme të produkteve të markës Innisfree, Kore. Aktualisht, Innisfree ka lançuar 7 linja maskash balte me dy përbërës kryesorë: argjilën dhe hirin vullkanik të marrë nga ishulli Jeju. Të gjitha janë testuar për të qenë beninje dhe të sigurta për lëkurën.

Duke përdorur maskën e argjilës Innisfree për të mbuluar fytyrën, do të merrni shumë përfitime të shkëlqyera si më poshtë:

 • Lëkura e fytyrës tuaj do të bëhet më e pastër falë aftësisë shumë të mirë të Innisfree për të thithur sebumin dhe papastërtitë në lëkurë.
 • Lëkura e fytyrës është e lëmuar dhe poret janë gjithashtu më të hapura falë aftësisë së maskës për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës.
 • Gjendja e pikave të zeza dhe akneve në lëkurë përmirësohet ndjeshëm.
 • Parandaloni aknet në lëkurë falë kontrollit efektiv të vajit të maskës Innisfree.
 • Lëkura furnizohet me shumë minerale thelbësore, kështu që bëhet shumë më e shëndetshme, më e freskët dhe më e lëmuar.
 • Ndihmon në zbutjen e lëkurës dhe shtrëngimin e poreve në mënyrë jashtëzakonisht efektive.

2. Sa lloje të maskave me argjilë Innisfree ka?

Deri më tani, marka e famshme kozmetike Innisfree ka lançuar 7 produkte maskash si:

 • Maskë argjile me pore vullkanike Innisfree
 • Maskë argjile me pore super vullkanike Innisfree
 • Maskë argjile me pore super vullkanike Innisfree 2X
 • Innisfree Super vullkanike Peel Off Maskë 2X
 • Maskë me argjilë të shkrirë vullkanike Innisfree
 • Maska me shkop super vullkanik Innisfree 2X
 • Maskë argjile me ngjyra Innisfree (Kjo linjë ka 7 ngjyra me 7 veçori të dallueshme)

3. Si të përdorni siç duhet maskën e argjilës Innisfree

Edhe pse shumë popullor nga femrat, shumë njerëz ende nuk dinë të përdorin maskat Innisfree. Këtu është një udhëzues për përdorimin e maskës së duhur të argjilës Innisfree për referencën tuaj:

3.1. Si të aplikoni maskën e argjilës Innisfree 2x

 • Hapi 1: Pastroni fytyrën tuaj

Ky është një hap shumë i rëndësishëm sepse do të ndikojë në efektivitetin e maskës Innisfree. Në përputhje me rrethanat, duhet të përdorni pastrues kozmetikë për të hequr grimin dhe papastërtitë në lëkurë. Pas kësaj, vazhdoni të përdorni pastruesin e fytyrës për të pastruar thellë lëkurën.

Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të kombinoni eksfolimin 1-2 herë në javë për të hequr shtresën korneum, qelizat e vdekura të ngjitura në lëkurë, duke ndihmuar lëkurën të pastrohet dhe poret të zgjerohen më mirë.

 • Hapi 2: Aplikoni maskën Innisfree 2x

Pasi të keni pastruar fytyrën, merrni një sasi të mjaftueshme të maskës së argjilës Innisfree për ta aplikuar në mënyrë të barabartë në fytyrën tuaj. Kini kujdes të mos aplikoni në lëkurën rreth syve pasi kjo është një zonë shumë e ndjeshme.

Më pas, e lini lëkurën të relaksohet për një periudhë prej 10-15 minutash në mënyrë që lëndët ushqyese të mund të depërtojnë thellë në lëkurë.

 • Hapi 3: Lani fytyrën

Me hap brenda si të përdorni maskën me argjilë innisfree Në këtë rast, fillimisht përdorni ujë të ngrohtë për të larë fytyrën për të pastruar fytyrën dhe për të hequr lëndët ushqyese të tepërta në lëkurë. Më pas, lani sërish fytyrën me ujë të ftohtë për të mbyllur poret.

 • Hapi 4: Aplikoni toner ose toner

Toner ose toner ka efektin e balancimit të pH të lëkurës dhe ndihmon në shtrëngimin e poreve.

 • Hapi 5: Vazhdoni me hapat e ardhshëm të kujdesit të lëkurës si zakonisht

Ju mund të përdorni një serum ose hidratues për të ndihmuar në mbajtjen e lëkurës tuaj të hidratuar dhe për të maksimizuar efektivitetin e maskës.

Maska me argjilë Innisfree disa herë në javë? Ju duhet vetëm të aplikoni 1-2 herë në javë për të marrë rezultatet më të mira. Përdorimi i tepërt i maskës Innisfree nuk e ndihmon lëkurën tuaj të përmirësohet, përkundrazi, mund të shkaktojë acarim, skuqje dhe puçrra fytyre.

Sa zgjat maska ​​me argjilë innisfree?
Sa zgjat maska ​​me argjilë innisfree?

3.2. Si të përdorni maskën e argjilës me 7 ngjyra innisfree në stilin Multimasking

Multimasking pra aplikimi i shumë llojeve të maskave me përdorime të ndryshme në të njëjtën fytyrë në të njëjtën kohë. Megjithatë, kjo metodë vlen vetëm për linjën Innisfree Volcanic Color Clay Mask. Aktualisht, 7 ngjyra Innisfree përfshijnë:

 • Lloji i zi (i zi): Pastroni lëkurën.
 • Lloji rozë (rozë): Ofron lëndë ushqyese.
 • Lloji jeshil (jeshile): Kujdesi për lëkurën me mbresë.
 • Lloji Blu (blu qielli): Hidratues.
 • Lloji vjollcë (vjollcë): Qetësohu.
 • Lloji i verdhë (ngjyrë e verdhë): Ndriçoni lëkurën.
 • Lloji i bardhë (ngjyrë e bardhë): Zbutur.

Këtu janë udhëzimet për përdorimin e maskës së argjilës Innisfree në një stil Multimasking:

 • Hapi 1: Pastroni fytyrën me pastrues dhe pastrues grimi
 • Hapi 2: Përdorni toner ose ujë trëndafili për të balancuar lagështinë e lëkurës.
 • Hapi 3: Avulli i fytyrës për të hapur poret.
 • Hapi 4: Aplikoni çdo maskë në zonat përkatëse të lëkurës siç udhëzohet në “Si të multimasking”. Për shembull, aplikoni ngjyrën rozë në faqe dhe mjekër, të zezën në hundë, të verdhë në ballë, të bardhë në lëkurën poshtë mjekrës. Sa herë që aplikoni një maskë, mund të kombinoni 3-4 ngjyra për efektin më të mirë.
 • Hapi 5: Shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

4. Shënime kur përdorni maskën me argjilë Innisfree

te Si të përdorni maskën 2x të argjilës Innisfree Për të përfituar sa më shumë nga ajo, ka disa gjëra që duhet të keni parasysh:

 • Mos e aplikoni maskën në zonat e ndjeshme të lëkurës si sytë, buzët dhe zonat me plagë të hapura ose infeksione, plagë.
 • Kur maska ​​ju bie aksidentalisht në sy, duhet t’i lani shpejt sytë butësisht me ujë të pastër.
 • Nëse ka shenja të kruajtjes ose ënjtjes së pazakontë, ndaloni menjëherë përdorimin e produktit.
 • Përdorni një furçë për ta përhapur maskën në mënyrë të barabartë në fytyrën tuaj në vend që të përdorni duart tuaja për të parandaluar përhapjen e baktereve në duart tuaja në fytyrën tuaj.
 • Mos vishni maska ​​të rregullta Innisfree, vetëm 1-2 herë në javë dhe vetëm 10-15 minuta çdo herë.
 • Maska nuk duhet të jetë shumë e trashë.
Mbajtja e një maske për një kohë të gjatë nuk e bën lëkurën tuaj më të bukur
Mbajtja e një maske për një kohë të gjatë nuk e bën lëkurën tuaj më të bukur

5. Të mirat dhe të këqijat e maskës së argjilës Innisfree

5.1. Për avantazhet e maskës së argjilës Innisfree

 • Dizajn kompakt, i thjeshtë por jo më pak tërheqës.
 • Përbërës të sigurt dhe të shëndetshëm për lëkurën.
 • Lëkurë shumë e mirë me vaj.
 • Largon pikat e zeza dhe puçrrat e vogla.
 • Ka një aromë të butë.
 • Si për studentët ashtu edhe për studentët.
 • Nuk ka ndjesi djegieje ose djegieje gjatë përdorimit.

5.2. Rreth disavantazheve të maskës së argjilës Innisfree

 • Ende jo shumë efektive për të shtrënguar poret.
 • Lehtë për tu grumbulluar kur përdoret.
 • Lëkura e ndjeshme, lëkura e thatë nuk mund ta përdorë këtë produkt.

5.3. Rishikimi i përgjithshëm i maskës së argjilës Innisfree

Përveç të mësuarit si të përdorni maskën me argjilë innisfree atëherë duhet të dini se maska ​​nga marka Innisfree është nxjerrë nga aromaterapia me një aromë shumë të butë bimore, por aroma është e lehtë për t’u përhapur menjëherë pas aplikimit në lëkurë. Megjithatë, nëse jeni të ndjeshëm ndaj aromave, nuk duhet ta përdorni këtë produkt. Kur maska ​​të përthithet gradualisht, lëkura e fytyrës do të ndihet paksa e shtrënguar, por jo e dhimbshme apo e parehatshme.

6. Fazat që ndodhin në lëkurë kur aplikoni një maskë

Sipas ekspertit të bukurisë dhe CEO i Chaolua TV – Nguyen Ngoc Duy, ka 3 faza në procesin e maskimit, konkretisht:

 • Faza e fillimit: Kjo është kur lëkura fillon të thithë lëndët ushqyese nga maska ​​e argjilës.
 • Faza e fillimit të thatë: Kjo fazë bën që kapilarët të lëvizin dhe stimulon enët e gjakut të qarkullojnë ndërsa maska ​​thahet dhe tkurret.
 • Faza plotësisht e thatë: Së fundi, maska ​​do të thithë lagështinë nga sipërfaqja e lëkurës, duke shkaktuar dehidratim, shtrëngim, madje edhe një kruajtje të lehtë.

7. Sa kohë duhet mbajtur maska ​​me argjilë Innisfree?

Sipas ekspertëve, maskën e argjilës Innisfree duhet ta aplikoni vetëm për një periudhë kohore nga 10-15 minuta. Nëse aplikohet më gjatë, maska ​​do të thahet dhe do të fillojë të thithë përsëri lagështinë, duke bërë që lëkura të thahet dhe të kruhet.

8. Pse më skuqet fytyra kur aplikoj maskën me argjilë Innisfree?

Këtu janë disa nga shkaqet e skuqjes së lëkurës pas aplikimit të maskës:

 • Mbajeni maskën në lëkurë për një kohë të gjatë. Në proces kthimi si të përdorni maskën me argjilë innisfree Kjo bën që maska ​​të thahet dhe të plasaritet, duke çuar në skuqje. Prandaj, lani maskën para se të thahet shumë.
 • Është normale që pas aplikimit të keni pak skuqje, sepse balta sjell gjak në sipërfaqen e lëkurës tuaj ndërsa thith papastërtitë nga lëkura juaj, ose zgjeron enët e gjakut. Pra, mos u shqetësoni shumë, relaksohuni për 30 minuta dhe lëkura do të kthehet në normalitet.

Megjithatë, nëse lëkura e fytyrës është ende e kuqe, e shoqëruar me një ndjesi djegieje dhe dhimbje, duhet të ndaloni përdorimin e produktit, menjëherë shkoni te një dermatolog për këshilla për masat e trajtimit në kohë.

9. A i shtyn aknet maska ​​me argjilë Innisfree?

Përgjigja është KANE. Kur përdorni maskën Innisfree, bërthamat e akneve do të shtyhen lehtësisht në sipërfaqen e lëkurës pa irrituar lëkurën.

Rishikimi i maskës së argjilës Innisfree – A është siç përflitet?

10. Si të ruani në mënyrë efektive maskën e argjilës Innisfree

Përveç mënyrës së përdorimit të duhur të maskës së argjilës Innisfree, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe ruajtjes së duhur të maskës Innisfree në mënyrë që të mos ndikojë në cilësinë e produktit. Si në vazhdim:

 • Mbyllni kapakun fort pas çdo përdorimi.
 • Mbajeni produktin në një vend të freskët, jashtë rrezeve të diellit direkte.
 • Shmangni lënien e produktit në vende me lagështi.
 • Sigurohuni që të blini origjinale.
 • Kontrolloni me kujdes ngjyrën, aromën dhe barkodin e produktit për të shmangur “humbjen e parave”.
 • Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

11. Si të shihni datën e skadencës së maskës së argjilës Innisfree

Ju mund të shihni datën e prodhimit dhe datën e skadencës së produktit të printuar në kutinë e maskës. Konkretisht:

 • Nëse shihni fjalën koreane “제조”, është data e prodhimit.
 • Nëse shihni fjalën koreane “까지”, është data e skadencës.

12. Si të dalloni maskën e vërtetë të argjilës 2x Innisfree nga ajo e rreme

Ndërsa më sipër folëm për mënyrën e përdorimit të maskës së argjilës innisfree, ka shumë falsifikime dhe imitime të Innisfree në treg. Prandaj, për të mos blerë produkte false, duhet të dini se si të dalloni maskat reale dhe të rreme Innisfree 2x më poshtë:

Sa minuta duhet vendosur maska ​​innisfree?
Sa minuta duhet vendosur maska ​​innisfree?

Metoda 1: Kontrolloni paketimin

 • Mallrat e vërteta shpesh kanë paketim të printuar qartë dhe me ngjyra standarde.
 • Mallrat e falsifikuara do të kenë paketim të paqartë dhe të paqartë.

Metoda 2: Dalloni përmes aromës, strukturës së maskës

 • Mallrat e vërteta kanë një erë balte të kombinuar me erën e bimëve, kështu që aroma është e lehtë dhe e këndshme. Kremi zakonisht është i lëmuar dhe me ngjyrë gri të hapur.
 • Mallrat e falsifikuara kanë një erë të fortë dhe të fortë dhe kremi nuk është i lëmuar, shpesh me ngjyrë të errët.

Metoda 3: Kontrolloni kodin e produktit

Ju mund të përdorni softuer si icheck ose scan për të kontrolluar barkodin e një produkti për të parë nëse është i vërtetë apo i rremë.

13. Sa kushton maska ​​e argjilës Innisfree?

Aktualisht, ju mund të blini maska ​​me argjilë Innisfree me çmime që variojnë nga 220,000 – 300,000 VND / kavanoz 100 ml.

Më sipër është një udhëzues se si të përdorni maskën e argjilës Innisfree dhe disa informacione të tjera në lidhje me produktin. Shpresojmë, përmes informacionit që sapo kemi ndarë, do të keni një kuptim më të mirë se si ta përdorni produktin për të marrë rezultatet më të mira për lëkurën tuaj.

Sipas Nguyen Ngoc DuyCảm ơn bạn đã đọc bài viết Cách sử dụng mặt nạ đất sét Innisfree #HIỆU QUẢ #TỐT NHẤT cho da . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  [Bật mí] #8 Cách tẩy tế bào chết bằng muối hiệu quả đến 99%

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *